איך הפכו אירועי הבוטיק לכל כך נחשקים?

 

אם אתם לא מצליחים לעקוב אחר ההתפתחויות של ענף האירועים, דעו כי אתם לא לבד. מדובר על אחד הענפים הדינאמים ביותר המביאים עמם גלים של התחדשות בכל עונה מחדש. בעשור האחרון ישנו גל שמסרב לפנות את מקומו לגל חדש, כך שכבר מדובר על קלאסיקה ופחות על טרנד – הכירו גם אתם את אירועי הבוטיק! איך הפכו האירועים הגדולים לכאלו הנחשבים כעמוסים וחסרי כל טעם, בעוד האירועים הקטנים ביותר הם אלו המבוקשים על ידי הזוגות המאורסים?

 

האירועים הנחגגים בקו הבוטיקי:

 

אירועי הבוטיק נחגגים כיום גם במתחמי אירועים, גם בבתים פרטיים ואפילו במסגרות עסקיות כמו אירועי חברה ואירועי גיבוש. מעבר לכך, ישנם אירועים פרטיים נוספים מלבד אירועי החתונה הנחגגים בקו שכזה, כמו אירועי המצווה לדוגמא. לצד האירועים הנחגגים עם כמות גדולה של אורחים והפקת ענק, ישנם גם אירועים הנחגגים בקו אינטימי-בוטיקי ששם את הילד החוגג במרכז. הורים שרוצים לקדש את הקו האינטימי והמשפחתי בוחרים לחגוג את אירוע המצווה כאירוע של בר מצווה בכותל. אירוע שכזה גם מפגיש את הילד הנרגש עם המסורת היהודית, וגם מלכד את המשפחה סביב שמחה גדולה.

 

הטרנד השלט כיום: אירועים אינטימיים:

 

אז מהם אותם אירועי בוטיק? אירועים אלו מאופיינים בעיקר בגודלם – אירועים קטנים בעלי טעם טוב. עד לפני עשרים שנה, אירוע ללא מאות מוזמנים היה נחשב לאירוע דל, תוך שהיו אלו שמיהרו להכתיר את האירועים כלא מספיק שמחים. הקו הבוטיקי למעשה ממתג את האירועים הקטנים מחדש, תוך שהוא שם דגש על האיכות ולא על הכמות. האם העובדה כי יש לכם יותר אורחים על רחבת הריקודים אומרת כי האירוע בהכרח שמח יותר? מובן שלא. ככל שהאירוע יותר אינטימי, כך הוא מאפשר לבעלי האירוע להיות קרובים יותר לאורחים ולהעניק ולקבל מהם תשומת לב.

 

"היי, מאיפה אנחנו מכירים?"

 

לא אחת, בעלי אירועים שהיו רוצים לחגוג אירוע גדול בכל מחיר, היו בונים רשימת מוזמנים שמבוססת בעיקרה על מכרים מהעבר, ואילו חלק קטן ממנה היה שייך לאורחים "רלוונטים". באירועים שכאלו מה שקורה הוא שנוצרת מבוכה קלה, בעיקר בגלל שהאורחים מגיעים על מנת לכבד ולהיות מנומסים, ובעיקר בגלל שבעלי האירוע מודעים לכך שאותם אורחים הינם חלק מתכנית להגדיל בצורה שאינה אורגנית את רשימת המוזמנים. האם תרצו לחגוג את האירוע המרגש שלכם בנוכחות אורחים שאינכם די קרובים אליהם?

 

עלות האירוע הופכת נוחה יותר:

 

אירועי הבוטיק מעניקים יתרון נוסף מלבד החוויה האינטמית והקרובה עם האורחים: האירועים לרוב זולים יותר. כידוע, האירועים מתומחרים על פי מספר האורחים בהם, ובעת שאתם חוגגים עם כ-150 אורחים ולא עם 400 אורחים, הרי שהעלויות שלכם צונחות ומאפשרות לכם לחגוג את אירוע החתונה שלכם עם תקציב צנוע יותר.

 

אודות המחבר

השארת תגובה