אילו מתנות ניתן לחלק לאורחים בחתונה?

בין כל הנושאים והפרטים שצריך לברר, להזמין או לסגור לקראת אירוע חתונה יש נושא אחד מיוחד במינו שהחתן והכלה נרגשים מאד בעצמם להתעסק בו – והוא בחירת המתנות שהם יחלקו לאורחים שיגיעו לחתונה שלהם. כיום יש סוגים רבים ורעיונות שונים למתנות שמתאימות לחלוקה לאורחים בחתונות או אירועים והמתנה בעצם מוענקת כמזכרת וכהודיה מוחשית על מתן תשומת הלב וההגעה לחתונה. על מנת לבחור את המתנה שבאמת תעביר את המסר האישי הנכון – חשוב מאד להקדיש זמן ותשומת לב לבחירתה.

איך בוחרים את המתנה?

יש כמה קריטריונים ונתונים שכדאי לחשוב עליהם ולקחת בחשבון כאשר מתחילים לברר פרטים ומידע בנוגע למתנות המתאימות לחלוקה לאורחים. מכיוון שהחתן והכלה רוצים לתת את המתנות בעצמם – צריכות אלה להיות מתנות שקל לזאת כמות גדולה שלהן ולכן אין הן כבדות או גדולות מדי. מעבר לזה, יש חשיבות גבוהה להתאמה של המתנה עצמה לאורחים, כלומר צריך לוודא שמדובר בחפץ או פריט שהאורחים ישמחו לקבל ויעלה להם חיוך.

רעיונות שמתאימים כמתנה לאורחים

מוצרי יודאיקה נחשבים למתאימים ומבוקשים מאד כמתנות עבור האורחים הן בחתונות של זוגות דתיים והן של זוגות חילוניים. הנה כמה רעיונות שעשויים להיות מתאימים לחלוקה על ידי החתן והכלה:

  • כיפות – כל אדם צריך שתהיה לו כיפה בבית או בהישג יד בכל מקום שבו הוא נמצא. כיום אפשר להזמין מראש שירות של רקמה על כיפות וכך להפוך אותן לממותגות וכאלה שנושאות מסר אישי לאורחים.
  • דברי מתיקה – מארזים קטנים עם שמותיהם של החתן והכלה וציון מילת תודה על ההגעה לאירוע ישאירו טעם מתוק בקרב האורחים שישמחו לקבל את המארז לידיהם.
  • ברכות מודפסות – אפשרות נוספת מעולם היודאיקה היא ברכונים ממותגים – תפילת הדרך או ברכת המזון – כל אלה נמצאים בשימוש יומיומי ומתאימים כמתנה קרובה ואישית.
  • נרתיק לטלית או תפילין – מתנה שמתאימה גם היא לקהל שומרי המצוות והמסורת ותתקבל בשמחה רבה, שכן לכל אחד יש תפילין או טלית ותמיד נחמד ומשמח לקבל נרתיק עם הקדשה אישית.
  • חיבור לחגים – במידה והחתונה מתקיימת בסמיכות לאחד מחגי ישראל – אפשר לשלב את המתנה עם מאפיין מסוים של החג. כך המתנה תישאר כמזכרת ותהיה בשימוש במהלך החג בכל שנה.

החשיבות של חלוקת המתנות על ידי החתן והכלה

באירועים רבים נהוג להציב שולחן או עמדה ביציאה מהאולם, שם יכולים האורחים לקחת בעצמם את המזכרת שהוכנה עבורם. יחד עם זאת – כאשר החתן והכלה יחלקו את המתנות בעצמם תהיה זו הזדמנות מצוינת עבורם לומר שלום לכל האורחים, להקדיש לכל אחד ואחת מספר דקות של שיחה אישית ולא לקחת כמובנת מאליה את הגעתם לאירוע החשוב. האורחים ישמחו מאד שהחתן והכלה מתפנים מההתרגשות והאורחים שסביבם ומוצאים זאת חשוב לעצור הכל ולפנות באופן אישי לכל אורח.

כאשר המתנה ניתנת באופן אישי על ידי החתן והכלה היא הופכת גם למתנה חשובה ורגשית וגם למזכרת מאירוע חשוב. הגעת האורחים לחתונה לא מתקבלת כמובנת מאליה והם מקבלים יחס אישי מאלה שהגיעו במיוחד כדי לשמח אותם. יש אנשים רבים שחשוב להם מאד שהחתן והכלה ניגשים אליהם, משוחחים איתם או מקדישים להם מעט תשומת לב אישית, גם אם למספר דקות בלבד. החתונה תהפוך למשהו אחר שיהיה תמיד נעים להיזכר בה וביחס האישי שהאורחים קיבלו.

אודות המחבר

השארת תגובה