האם יש להתייחס אל ברית / בריתה כאירוע קטן או גדול?

ברית ובריתה הם טקסים יהודיים חשובים אותם נהוג לרוב לערוך בגני או באולמות אירועים בהשתתפות המשפחה הקרובה ומוזמנים נוספים. בעוד הברית נחשבת למצווה ביהדות שיש לבצעה ביום השמיני ללידת התינוק, בריתה הידועה גם בשם זבד הבת נחשבת לטקס יהודי שנהוג בעדות מסוימות. כיום, רוב המשפחות בישראל נוהגות לערוך אירוע לכבוד התינוקת שהצטרפה לחיק המשפחה, לעתים עורכים אירוע גדול ולעתים קטן.

בכל אירוע משפחתי האוכל הוא מרכיב מרכזי

אירועי ברית ובריתה לרוב נערכים במסגרת מצומצמת יותר, בהשוואה לאירועים משפחתיים אחרים כמו חתונה ובר מצווה. עם זאת, מדובר באירועים משפחתיים מובהקים בעלי אופי דתי ולמרות שאין חובה הלכתית לציין את לידתה של התינוקת, כיום, נהוג לקיים סעודת מצווה. את מסיבת הברית או הבריתה אפשר להפיק באולמות אירועים ייעודיים המציעים את כל התנאים הנדרשים לאירוע מוצלח ומרגש. אפשר להפיק גם אירוע אינטימי במקומות ייעודיים לאירועים משפחתיים קטנים יחסית או בבית.

מאחר ולרוב נהוג להזמין את כל קרובי המשפחה ובנוסף מזמינים לאירוע קולגות מהעבודה, חברים טובים ולעתים גם שכנים, חשוב לחפש מקום העונה על צרכי האירוע ומתאים למספר המוזמנים. ראוי להדגיש כי ברוב המקרים אירועים כמו חתונה יהיו גדולים ומושקעים יותר וייבדלו מאירועי ברית או בריתה בכך שברוב המקרים הם יתקיימו בשעות הערב, בכדי לחגוג עד לשעות הקטנות של הלילה.

לכן, כאשר מתכננים אירוע משפחתי יחסית קטן ומצומצם כמו ברית או בריתה, יש לתכנן תפריט המתאים לאירוע המתקיים בשעות הצהריים או אחר הצהריים. בעוד שבאירועים גדולים כמו חתונה נהוג לתכנן תפריט מושקע הכולל מגוון מנות ושלל אפשרויות בחירה, בעת בניית התפריט לברית או לבריתה אפשר להוזיל עלויות ולהרכיב תפריט איכותי אך פחות מגוון.

מה מיוחד באירועים כמו ברית או בריתה?

אירועי ברית או בריתה נערכים בסמוך לזמן הלידה של הפעוט, לכן אין להורים זמן רב לתכנן את האירוע, לשלוח הזמנות ולהפיק אירוע נוצץ ומושקע. לרוב, נהוג להפיק אירוע יחסית קטן בהשוואה לאירועים משפחתיים אחרים ועיקר הדגש הוא על בחירת המוהל באירועי ברית ובחירת התפריט. אירועי ברית ובריתה מתקיימים בשעות מוקדמות יחסית, אין בהם בדרך כלל אטרקציות מיוחדות וגם לא מזמינים תקליטן או צוותי צילום גדולים, לרוב נהוג להסתפק בצלם סטילס מקצועי לתיעוד האירוע, לכן העלויות להפקת ברית או בריתה נמוכות משמעותית בהשוואה לעלויות הנדרשות להפיק חתונה ומסיבות בר או בת מצווה.

כאמור, הצלחת האירוע תלויה רבות בבחירה נכונה של חברת קייטרינג ובהתאמת התפריט למאפייני האורחים והמשפחה. אין להתפשר על איכות המזון לכן מומלץ לפנות לחברת קייטרינג המציעה ייעוץ מקצועי ובניית תפריט מנצח הכולל מנות מושקעות, אפשר לבחור תפריט כשר או לא כשר, אך בעת קבלת ההחלטה זו, חשוב לזכור כי לאירועי ברית מגיע מוהל והאירוע הנו בעל אופי דתי יותר.

אודות המחבר

השארת תגובה