חגיגת ברית – איך מתכוננים?

ברית היא אחד מהאירועים המשמחים ביותר בחיים. נסיך הגיח לעולם ועכשיו עומדים להפיק עבורו חגיגה בלתי נשכחת.
האתגר הבולט בקיום אירוע ברית הוא בכך שעומד לרשותכם פרק זמן קצר יחסית לארגון האירוע ובזמן הזה, תוך כדי הסתגלות של הרך הנולד לעולם, יש לדאוג להרבה מאוד פרטים בבת אחת על מנת לאפשר קיום של אירוע מוצלח. לפניכם מספר דברים שיעזרו לכם במשימה של הפקת הברית מבחירת לוקיישן ועד הפקת הזמנות לחגיגה.

ההזמנה בדרך אליכם

לפני שסגרתם את כל הפרטים החשובים ממיקום האירוע, שעה מדויקת ותוכנית אומנותית, הגיע הרגע להפיק הזמנות לאירוע. אין לכם הרבה זמן לעדכן את האורחים על קיום ומועד האירוע ולכן דפוס דיגיטלי באמצעותו תוכלו להפיק הזמנות לברית עם המילים הנכונות ובמהירות עונה על מבוקשכם. אל תשכחו לעדכן בהזדמנות את כל הפרטים החשובים היכן, מתי ולצרף אולי גם מפת הגעה או לפחות מה לכתוב ב-WAZE על מנת להגיע למקום.

המקום קובע

המקום בו תחגגו את הברית קריטי ומשפיע על האווירה כולה ועל ההצלחה של האירוע. ניתן לקחת בחשבון שיקולים שונים כמו מיקום האירוע ביחס למקום המגורים כך שתוכלו להגיע במהירות עם התינוק או מיקום האולם או גן האירועים ביחס למגוריהם של מרבית המשתתפים. קריטריון נוסף הוא האופי והקונספט של המקום: האם ברצונכם אולם סגור באווירה אורבנית בעיצוב מודרני או מקום שמתכתב עם הטבע ומציע סגנון פסטורלי, חמים ומזמין.
בדקו אילו תכנים מציע המקום לשדרוג החוויה מנגנים בתלבושות ייחודיות דרך הצגה מומחזת שמוסיפה עניין. האם יש מקום לאירועים אינטימיים או לחגיגות גדולות בלבד, מה מספר המשתתפים המינימלי ומה המקסימלי וכמובן האם המקום פנוי בתאריך המיועד.

המוהל המבוקש

בסופו של דבר, ברית הוא אירוע מיוחד בו מתבצע טקס פיזי ורוחני שנסוב סביב ברית המילה. הבטחת המוהל המתאים לכם ביותר היא משימה חשובה במיוחד. עליכם להחליט איזה מוהל תרצו – מוהל רפואי, מוהל שמנצח על טקס על טקס דתי. ישנם מוהלים שמקיימים טקסים מיוחדים ממוהל מזמר ועד מוהלים שעוברים עם ארגון צוהר. בדקו את ניסיון המוהל, שוחחו עמו מראש על מנת לבצע תיאום ציפיות לגבי האירוע, בדקו האם הוא מוהל מוסמך וכמובן זמין בתאריך היעד ויכול להגיע למקום האירוע, האם הוא מגיע לבדיקה גם לאחר הברית וכמובן, כמה עולה השירות. כדאי לשמוע מהמוהל את "האני המאמין" שלו על מנת להתרשם וגם לבחון שהוא הדמות שתרצו שתוביל את הברית.

ומה בתוכנית האומנותית?

טקס הברית הוא אומנם לב האירוע, אבל יש דברים נוספים שתורמים להצלחתה של החגיגה. למשל, הקייטרינג או התפריט שתבחרו לאירוע, במיוחד לפי הטיימינג של האירוע – צהריים או ערב, קיץ או חורף, חלבי או בשרי.
בדקו האם מציעים לכם בופה או הגשה לשולחנות, מתאבנים בפתיחה וקינוחים מיוחדים בסיום. שקלו הוספת תכנים להעשרת האירוע כמו ברכות, הופעה בכיכובם של נגנים, משחקים ואטרקציות שונות לילדים שמגיעים לאירוע מפינת איפור ועד משחקי מולטימדיה, דוכני מזון.
נסו לנהל את זרימת האירוע משלב קבלת האורחים ועד עזיבתם את המקום, כך שכל הפרטים יהיו סגורים מראש – מתי מקיימים את הטקס, מתי אוכלים, מתי עוברים לקינוח, לברכות וכדומה. התייחסו גם לצלם שינציח את הרגעים המאושרים, עמדת מגנטים, צילום בסטילס או וידאו וכן למתנות למזכרת שאולי יחולקו לאורחים טרם עזיבתם את המקום.

כעת כל שנותר זה ליהנות מהאוצר החדש שלכם, לבחור לו (ולכם) בגדים חגיגיים וליהנות מכל רגע.

אודות המחבר