טיפים לבחירת המנות שיוגשו באירוע

אחד הנושאים המדוברים ביותר בתחום הפקת האירועים הוא נושא המזון שיוגש לאורחים. עד לפני כמה שנים לא היו הרבה אפשרויות בחירה ומי שארגן אירוע (ללא קשר לסוג האירוע) היה כבול למגוון מצומצם בלבד של אפשרויות. כיום אין הדבר כך יותר ואפשר להגשים חלומות וליצור חוויה קולינרית עבור האורחים שאמורים להגיע לאירוע. כיום המוזמנים יודעים שהם יכולים לצפות למנות מיוחדות ומגוונות לקבלת שירותי שף פרטי שיגיע למקום ויבשל בדרך הכי טרייה ואיכותית שאפשר. נושא המזון באירוע הופך לחלק מהאלמנטים שבזכותם ההנאה של האורחים הרבה יותר משודרגת.

היתרון הגדול ביותר של הזמנת שירותי שף פרטי הוא האפשרות לבחור את הסגנון או הקונספט של המזון. אפשר לבחור במטבח אתני מסוים או בסגנון ייחודי. אפשר גם להחליט על דרך בישול מיוחדת שאפשר אולי לבצע את הפעולות שלה לנגד עיניהם המשתאות של האורחים. לאחר שהסוג עצמו נבחר – מגיע השלב המאתגר יותר והוא בחירת המנות עצמן ובניית התפריט – מנות ראשונות, ביניים, עיקריות ומנות אחרונות. חשוב מאד לבדוק כבר בהתחלה האם ניתן להזמין שף פרטי שמציע אוכל כשר – במידה והכשרות רלוונטית לאירוע.

טיפים לבחירת המנות באירוע

להלן כמה טיפים שכדאי לחשוב עליהם בעת בחירת המנות ויכולים לסייע לבצע את הבחירה המתאימה ביותר:

  • נוחות – אנשים רבים נוהגים לאכול בעמידה או תוך כדי שיחה עם אנשים אחרים. מכאן שהמנות צריכות להיות כאלה שנוח לאכול אותן תוך כדי.
  • הימנעות מלכלוך – אנשים מגיעים לאירוע כשהם לבושים בבגדים חגיגיים, מיוחדים ולעיתים אפילו כאלה שנרכשו במיוחד. חשוב שהאוכל לא יהיה כזה שעלול לטפטף או ללכלך את הבגדים.
  • נוחות בהגשה וחימום – אמנם אלה פרמטרים שפחות רלוונטיים למי שמארגן את האירוע אך כדאי לחשוב גם עליהם. כשהמנות הן כאלה שיכולות להיות מוכנות מראש – קל יותר לארגן את האירוע מבחינה לוגיסטית ולוודא שהאורחים מקבלים את המנות כמה שיותר מהר.
  • שימוש בחומרי גלם מעולים – שירותי שף פרטי בדרך כלל כוללים שימוש במרכיבים איכותיים וטובים, מה שמבטיח הנאה בכל נגיסה. קל מאד לשים לב למנה שהוכנה תוך שימוש במרכיבים איכותיים ולכן חשוב להקפיד על כך.
  • מנות מוכרות ונפוצות – שף פרטי שמציע הכנת מנות כשרות יוכל למצוא בדיוק את המנות המוכרות שיכולות לקבל טוויסט מיוחד ולהפוך ליוקרתיות ומיוחדות יותר. כדאי לבחור במנות שהאורחים עשויים להכיר וכך ישמחו לשתף פעולה, לטעום ולשבח את הייחודיות.

למה כדאי להשקיע במנות במוגשות באירוע?

כאשר אנשים מוזמנים לאירוע כלשהו הם שמחים שמי שהזמין אותם רואה בהם כאלה שישמחו איתו ולכן הוא מעוניין בחברתם. הם מצידם יידעו שהם מגיעים לפגוש אנשים שהם מכירים ואולי לא התראו הרבה זמן, הם ישמחו ויתרגשו לקראת המאורע עצמו והם יידעו שהם עומדים לאכול אוכל טעים, מיוחד, מפואר וכזה שלא אוכלים כל יום. במידה ויש אורחים ששומרים על צריכת מזון כשר – שף פרטי שמכין אוכל כשר יתקבל אצלם בשמחה וברגשי הערכה על החשיבה עליהם וההתחשבות בהם.

אלה הסיבות אשר בגינן אנשים מקדישים לא מעט זמן ומחשבה למה שהאורחים היו רוצים לטעום, מה הם היו מצפים לקבל בתמורה להגעה לאירוע וכמובן – מה ישביע אותם כך שהם יוכלו להישאר באירוע כמה שיותר זמן ולא יחושו רעבים ובשל כך ייאלצו לעזוב את המקום מוקדם. האוכל באירוע מצטרף לשלל אלמנטים נוספים שיכתיבו לבסוף את רמת ההנאה של האורחים ואת הרצון שלהם לשתף את מארגני האירוע בהנאה שהם חוו.

אודות המחבר

השארת תגובה