מדריך מקוצר לבחירת אולם אירועים, כולל 2 טיפים שימושיים.

חוגגים בר או בת מצווה? יש חתונה בקרוב? ואולי אירוע משמח אחר? לא משנה מה אתם עומדים לחגוג, הצעד הראשון יהיה לחפש מקום בו תוכלו לערוך את האירוע. לכאורה לא מדובר במשימה קשה, מכיוון שיש הרבה אולמות אירועים ברחבי הארץ, אולם זה המקום לעצור ולשאול את עצמכם איך אתם רוצים שיזכרו את האירוע? כי אחד המרכיבים החשובים ביותר באירוע מוצלח ובלתי נשכח, זה אולם האירועים שתבחרו.

מה מאפיין מקומות מיוחדים לאירועים

אירוע מיוחד מתחיל באולם מיוחד. איך מזהים מקומות מיוחדים לאירועים? יש מספר מאפיינים ברורים שאי אפשר להתעלם מהם.

המאפיין הראשון של מקומות מיוחדים לאירועים, זה דווקא דבר שאינו גלוי לעין, לפחות לא ממבט ראשון, והכוונה היא לרמת השירות. מקום מיוחד לאירועים הוא מקום המנוהל על ידי צוות מקצועי ובעל ניסיון, שיודע להיות קשוב, להתגמש ולהתאים את השירות על פי סוג האירוע והדרישות הייחודיות של הלקוח. תודעת השירות הגבוהה תבוא לידי ביטוי בדאגה לדברים הקטנים וגם בהצעת אפשרויות נוספות מעבר לחבילה הסטנדרטית של השכרת מקום. לדוגמה: שירותי הפקת אירועים, עיצוב האולם, תקליטן, צלם, בניית תכנים ואטרקציות שישולבו במהלך האירוע.

המאפיין השני של מקומות מיוחדים לאירועים, זה עיצוב ואווירה. מקומות כאלו יציעו קונספט שונה ומעניין. כמו מתחם המשלב מבנה אבן עם חצר או מרפסת, או מקום הנמצא בסמוך לשמורת טבע או אתר היסטורי. העיצוב ישפיע על האווירה ויקבע האם היא תהיה דינמית, כפרית, אותנטית, יוקרתית, צעירה, חדשנית וכן הלאה.

המאפיין השלישי זה כמובן, התפריט. בסופו של דבר אחד המדדים להצלחת אירוע, זה האוכל שמוגש בו ולא משנה אם מדובר באירוע משפחתי או עסקי. מקומות מיוחדים לאירועים יציעו לכם אחת משתי האפשרויות הבאות: הזמנת קייטרינג חיצוני על פי בחירתכם, וכך תהיה לכם שליטה מלאה על סגנון המנות שיוגש באירוע והתקציב. האפשרות השנייה היא מטבח שף מקומי של האולם, שידאג לבנות תפריט עשיר ומגוון, ולהקפיד גם על הטעם וגם על הנראות של המנות שיוצאות החוצה לאורחים.

מצאתם מקום שעונה על שלושת המאפיינים הללו? יש לנו עוד 2 טיפים לסיום. הטיפ הראשון הוא לבדוק כמה אנשים יכול להכיל האולם והאם זה מתאים לסוג האירוע שברצונכם לחגוג. אולם גדול מדי למספר קטן של משתתפים ישדר ריקנות וקרירות ויש השפעה גם לבחירה הפוכה.

הטיפ השני הוא לבחור היטב את מיקום האולם, תוך דגש על גישה נוחה לכם ולאורחים וחנייה מסודרת.

אודות המחבר