כך תקנו טבעות נישואין

טבעת נישואין היא לא סתם תכשיט. יש בה הרבה עוצמה, משמעות וסמליות וזו הסיבה שצריך להקדיש הרבה מאד תשומת לב ומחשבה בבחירה שלה. בנוסף לכך – המעמד שבו מתקבלת הטבעת גם הוא חשוב במיוחד – טקס החופה בחתונה – טקס מרגש וחד פעמי ולכן הטבעת צריכה לקבל את מלוא ההתייחסות ותשומת הלב הדרושות. נשאלת השאלה – איך בוחרים טבעות נישואים מושלמות? הרי יש כל כך הרבה סוגים, דגמים ואפשרויות, האם יש כללים או הנחיות שעשויים לסייע בבחירה החשובה?

כמו בכל נושא שקשור לאישיות ולבחירה אישית וייחודית – הדבר הראשון שצריך לחשוב עליו בדרך לבחירת הטבעת הנכונה הוא טעם אישי. יש סוגים שונים של חומרי גלם שלכל אחד מראה אחר, יש סגנונות עיצוביים שונים ויש טרנדים אופנתיים, כאלה שחולפים וכאלה שנשארים לאורך תקופה ארוכה. לכל אדם יש טעם אישי, העדפות אישיות, סגנונות עיצוב שהוא יאהב יותר או פחות וזו הסיבה שרבים מהזוגות שמתחתנים בוחרים לפנות לכיוון של עיצוב בהתאמה אישית וכך הם מוודאים שמה שיתקבל לבסוף – זו טבעת שמתאימה אך ורק להם.

על מה לחשוב כשבוחרים את הטבעת?

הרבה אנשים רוצים לבחור טבעת יוקרתית, מפוארת, מבריקה ויפה. הם פונים מראש לקולקציות של טבעות זהב, שכן לזהב יש את הדעה הטובה והחיובית עליו, אי אפשר להתעלם מטבעת מוזהבת ובוהקת ואם אחד מבני הזוג רואה במחיר הכספי קריטריון – הרי שהטבעות שעשויות זהב תהיינה יקרות יותר. יש מי שהמחיר כלל לא מהווה שיקול עבורו ולכן טבעת זהב היא ברירת המחדל ואין שום מחשבה לבחון טבעות שעשויות מחומרי גלם אחרים. בנוסף למחיר יש קריטריונים נוספים שצריך לחשוב עליהם, כמו למשל:

  • צורת הטבעת – במידה וטקס החופה מתקיים עם רב וברוח ההלכה היהודית – אסור שהטבעת תהיינה חריטות או שתשובץ בה אבן חן (כמו יהלומים).
  • חומרי גלם – אפשר לבחור כיום ממגוון רחב של חומרי גלם – זהב (לבן, אדום או צהוב), כסף וכמובן תערובות שונות שמכילות את חומרי הגלם העיקריים במינונים שונים.
  • גודל הטבעת – כיום אפשר למצוא טבעות נישואים דקות או עבות והבחירה נתונה בידי מי שיענוד את הטבעת. אין חוקים או כללים בנושא זה והבחירה בסופו של דבר תתבסס על הטעם האישי.
  • הזמנה אישית – אחד הנושאים המדוברים ביותר בשנים האחרונות, שכן צעירים רבים רוצים להגשים חלומות או מחשבות ולהביא לכדי ביצוע עיצובים שיש להם בראש או שהם חושבים עליהם מאז היו בגילאים צעירים יותר.
  • קנייה מחנות – חשוב לקחת בחשבון שכאשר ניגשים לחנות מוכרת ובוחרים מתוך הקולקציה שלה – יש סבירות, גם אם קטנה, שלזוג מתחתנים נוסף תהיינה טבעות דומות, שכן אי אפשר לדעת אם היו או יהיו מתחתנים שיבחרו בדיוק באותן הטבעות.

למה אנשים אוהבים טבעות שעשויות מזהב?

כפי שהכל יודעים – הזהב הוא המתכת היקרה ביותר שקיימת כיום ולא בכדי אין מי שלא רוצה טבעת מזהב, שכן יש בה גם סמל סטטוס ואמירה עיצובית ואופנתית. טבעות זהב יכולות להשתלב עם כל סוג נוסף של תכשיטים שעונדים באופן קבוע, מה שיביא לידי כך שתיווצר הופעה מרשימה ויפה. כאשר בוחרים טבעת מזהב שעוצבה ויוצרה ברמה ואיכות גבוהה אפשר להיות בטוחים שהיא תישאר עמידה למשך זמן רב ביותר ולא יהיה הכרח להחליף אותה או לבצע בה שינויים או תיקונים. חשוב להקדיש לבחירה את הזמן הדרוש על מנת להיות בטוחים בחלטה על טבעת זו או אחרת וכמובן להיות שלמים שזו הטבעת שתלווה את המתחתנים מעכשיו.

אודות המחבר

השארת תגובה